Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı

Evlerimizde huzurlu bir şekilde oturmakta iken başımıza gelecek en can sıkıcı hususlardan birisi muhakkak ki su kaçağı problemidir. Yaşanan sıkıntının oldukça can sıkıcı ve gündeki hayatı etkileyen bir husus olması dolayısıyla erteleme imkanımız yoktur. Evimizde birçok tamiratı kendimiz yapabilsek de su kaçağı sorunun çözülebilmesi için uzman yardımı alınması gerekir. Su kaçağı tamiratı her insanın kendi imkanlarıyla yapabileceğimiz bir tamirat değildir.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evinizde su kaçağı olduğunun anlaşılması ile birlikte uzman yardımı alınması gerekir. Peki bu sorun nasıl anlaşılır? Kaçak bulunduğunu en iyi hangi yöntemler ile anlarız? İşte size bu sorunun en pratik cevabı;

  • Tüm muslukların kapalı olduğundan emin olduğunuz bir zamanda duvarların ve döşemelerin arkasından gelen su sesi,
  • Su faturasının normalden fazla gelmesi,
  • Yenlerde, döşemelerde veya duvarlarda ıslaklık veya küflenme benzeri durumlar ile karşılaşılması,
  • Sızdırmazlık testi olarak bilinmekte olan testin yaptırılması,
  • Kaloriferde kaçak olup olmadığına bakılması

Yöntemlerinden birisini veya birkaçını değerlendirerek ikametinizde veya iş yerinizde su kaçağı bulunup bulunmadığını tespit edebilirsiniz. 

 

Su Kaçağını Tespit Ettim Şimdi Ne Yapacağım?

Belirtilen yöntemlerin birisi ile ev veya iş yerinde su kaçağı bulunduğunun tespit edilmesi ile birlikte ne yapmak gerekmektedir? Kimden yardım alınmalıdır? Her hangi bir uzmandan yardım almanın diğerinden ne gibi farklılıkları olabilir?

Öncelikle kesinlikle işinde uzman bir ekipten yardım almanız gerekmektedir. İşinin ehli olmayan bazı piyasadaki tamir hizmeti vermekte olan kişiler kaçak olan yeri mutlaka kırma işlemi yaparak tespitini yapmakta ve ciddi bir zarar ve ziyan durumu meydana getirmektedir. Profesyonel ekibi ve teknolojik cihazları ile sizlere Emek Tesisat 'ı bu noktada tavsiye edebiliriz. Sorunu tam olarak anlaması ile birlikte müşteriyi en az düzeyde rahatsız edecek sorun çözümünün bulunmasıyla sorun ortadan kalkmaktadır. Böylece gereksiz birçok işlem yapılmamış olur. Sizlerde işinin ehli ve teknolojiyi sonuna kadar kullanmakta olan bir tesisat firması arıyorsanız gönül rahatlığı ile Emek Tesisat 'ı tercih edebilirsiniz. 

Tıkla Mesaj At