Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme Neden Yapılır?

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte herkeste bir petek temizleme telaşı başlamış durumdadır. Bunun sebebi tam olarak nedir? Petek temizliği yapmanın ne gibi bir faydası bulunmaktadır? Yapılmaması durumunda size ne gibi bir zararı bulunmaktadır? Petek temizleme firmalarında nelere dikkat edilmelidir?

Uzmanların 2 senede bir olarak tavsiye ettikleri petek temizleme hususunun mutlaka yapılması gerekir.  Petek temizliği işleminin yapılmamasının birçok zararı bulunmaktadır. Evinizde ısı performansının tam olarak sağlanamaması, ödediğiniz faturanın karşılığı kadar hizmet alınmaması gibi sorunlar petek temizlemesinin zamanında yapılmamasından kaynaklanır. Temizliğin zamanında gerçekleşmesi ile birlikte faturalar daha az gelecek ve daha rahat bir kış mevsimi geçirmek mümkün olacaktır. 

Petek Temizlemede Önemli Noktalar

Petek temizleme konusu hassas bir konu olmasından önemli bir şekilde takip edilmesi ve aksaklık oluşmasına izin verilmemesi gerekir. Bu işin tam ve doğru bir şekilde yapılması için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususlar;

  • Petek temizleme işleminde kullanılması gereken makine tesisata monte edilmelidir.
  • Peteklerin giriş çıkış işlemini sağlayan vanaları açık tutarak tahliyeye işlemi başlatılmalıdır.
  • Kalorifer temizleme işleminde kullanılmakta olan makina çalıştırılır.
  • Hava ve su basıncının kullanılması ile çalışmakta olan makine yardımı ile petek içerisindeki pislikler sökülmektedir. İşlem temiz suyun akmasına kadar sürmektedir. 
  • Temizlik işleminin tamamlanması ile birlikte petek temizleme kimyasalı işlemi yapılmaktadır. Böylece 2 sene boyunca kireçlenme önlenmiş olacaktır. 

Hangi Firma Bu İşi En İyi Şekilde Yapar?

Petek temizleme alanında hizmet vermekte olan birçok firma bulunur. bu firmalardan Emek Tesisat sizlere istediğiniz düzeyde kaliteli bir hizmeti sunmaktadır. Petek Temizleme işlemi Emek Tesisat tarafından garantili bir şekilde verilir. Yıllardan bu yana piyasa içerisindeki tecrübe ve bilgi birikimi ile en ideal hizmeti sizlere sunmaktadır. 

Emek Tesisat tüm vermekte olduğu hizmetlerde profesyonel bir şekilde hizmet verme gayesi ile piyasaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana tüm müşterilerini birçok noktada memnun etmiş olduğu yapılan araştırmada görülmektedir. Bu sebeple gerek petek temizleme konusunda gerek ise birçok farklı tesisat sorunlarında direk olarak bu firmadan hizmet alınması tavsiye edilebilir. 

Tıkla Mesaj At