Su Kaçağının Belirtileri Nedir?

Su Kaçağının Belirtileri Nedir?

Su Kaçağının Belirtileri Nedir?

Birçok kişi evinde su kaçağı problemi olduğu zaman ilk başta direk su kaçağını anlayamıyor. Su kaçağının aslında kendini çok belli eden belirtileri vardır. Bunlardan birisi; evinizde rutubet oluşumudur. Rutubet pis koku yaptığı ve duvarları kararttığı için direk belli olanlardan birisidir.

Su kaçağını anlamak için su faturanızı da takip edebilirsiniz. Genellikle su kaçağı olduğu zaman su faturaları normalin üzerinde gelmeye başlıyor. Eğer su faturanızda anlayamadığınız bir artış söz konusuysa bu su kaçağından dolayı olabilir.

Su kaçağı belirtileri mutlaka sizin evinizde görülecek diye bir şey söz konusu değildir. Bu belirtiler bazen alt katınızda yaşayan komşunuzun evinde de gözükebilir. Zaten böyle bir durum söz konusu olursa komşunuz sizi durum ile ilgili bilgilendirecektir.

Banyolarınız da veya mutfaklarınızın lavabolarında oluşan tıkanıklıklar zaman içerisinde su sızıntılarına sebebiyet vermektedir. Belirli bir meblağ karşılığında borularınızın onarımları ve kontrolleri dikkatli ve titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çünkü zaman içerisinde sürekli kullanmakta olduğunuz borularınız zamanla kireçlenmeye başlar. Klozetlere atılan tuvalet kağıtları, saçlar klozetlerin tıkanmasına ve zamanla su sızdırmasına neden olabilmektedir. Bu da sizlerin canınızı sıkmaya yetecek bir durumdur. Su tesisatınıza hiçbir zarar vermeden kırmadan, dökmeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Genellikle borularınız fayansların arkasında ve alt katta oturanlar için yerin altında olmaktadır. Can sıkıcı durumlar ile karşı karşıya kalmamak için bizleri arayarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Tıkla Mesaj At