İstanbul ve genelinde Su Kaçağı Tespiti

İstanbul ve genelinde Su Kaçağı Tespiti

İnsanoğlu yaradılışı gereği yaşamının her evresinde suya ihtiyaç duymaktadır. Yaşadığı ortamın temiz olmasında suyun önemi büyük olmakla birlikte sağlık açısından da önemi büyüktür. Hal böyle olmasına rağmen, su kaçağına bağlı olarak istenmeyen durumlar karşımıza çıktı. Rutubet kokuları, ıslak ve patlamış duvarlar, evdeki eşyaların zarar görmesi gibi durumlar. Yaşadığımız alanda böylesi bir manzarayla karşılaştığımızda su kaçağı tespitini yapıp sorunu kaldırmaya hedefleniyoruz.

Evlerimiz de, işyerin de, konaklama alanlarında ve aklınıza gelebilecek bütün alanlarda alt yapı olmadan suya ulaşamıyoruz. Alt yapı da kullanılan malzemenin önemi çok büyüktür. Eskiden kullanılan demir borular ve aparatları terk edilmeye başlanmıştır. Bu malzemeler zaman içinde eskiyor, bizlere ulaşan suyun sağlığını bozuyor. Teknolojik gelişmeye bağlı olarak, niteliği ve kalitesi değişen tesisat malzemeleri, maalesef ki ehli olmayan ustaların elinde su kaçağı olmasına neden oluyor. Gerek ustaların duyarsız oluşu gerekse malzemeler hakkında bilgisiz olması da su kaçağı sorunu yaşanmasına davetiye çıkarıyor.

Şunu bilmeliyiz ki; yaşadığımız alanlara kullandığımız suyun, çeşitli tesisat malzemeleri aracılığı ile geldiğini ve bu malzemenin bir kullanın ömrü olduğunu. Zamanla su kaçağı olacağını düşünmemiz gerekir. Olduğunda da zaman alacağını ve masraflı olacağını unutmayacağız. Tedbirli davranıp, belirli zaman dilimlerin de su kaçağı tespiti yaptırmak istenmeyen bir sorunu ortadan kaldıracaktır. Külfeti fazla olmamakla birlikte sizlere zaman kazandıracak hem de yaşam alanınızda gereksiz kırma ve değiştirme olaylarını ortadan kaldıracaktır.

Diyelim ki; evinizde veya işyerinizde tesisattan kaynaklanan su kaçağı meydana geldi. Hemen aklınıza kırma, dökme ve istenmeyen inşaat işleri aklınıza gelecek. Haklı olarak yapılacak gözünüz de büyüyecek ve moraliniz bozulacak. Elbette ki aynı malzemeyi bulamayacak ve ortam yapboz tahtasına dönecek diye düşünmeden edemiyorsunuz. Olmadık zamanda masraf çıktı diye üzüleceksiniz. Eskiden olsaydı böyle düşünmekte haklıydınız. Artık devir değişti.

Rahatlıkla ve korkmadan tesisat ustasını çağırabilirsiniz. Size verdikleri randevu saatinde geliyorlar. Sorunun kaynağını su kaçağı tespit cihazlar yardımıyla kısa sürede buluyorlar. Kırmada sorunu hallediyor ve gerekli testleri yaptıktan sonra tamirat işini bitiriyorlar. Hatta sizlere garanti bile veriyorlar. Maliyetinin az olmasına sizler de hayret ediyorsunuz.

Tıkla Mesaj At